Dzień dobry
Nowości w sklepie 2021 wrzesień

Przez zeszłe 2 lata dużo się odmieniło, szaleństwo pandemii a później gigantyczna inflacja silnie w nas rąbnęła, podnosimy się pomału i tego samego życzymy wszystkim.
Wracając do nowinek w naszym sklepie to rozpocznę od śrub w klasie 10.9.

sruby czarne twarde 10 9 dom techniczny

Przez jakiś okres stroniliśmy tego tematu bo sprzedaż była jednostkowa a wiadomo trzeba kupić kilogramy i potem sprzedawać 1-2 lata. Średni zysk ale decyzja zapadła, mamy na w ofercie na stałe śruby z łbem sześciokątnym z gwintem pełnym i niepełnym. Wszystkie czernione, sprzedawane na sztuki. Na razie mamy je w zakresie od M8 mm o M16.

Kolejna nowość to otwornice do wiercenia w gresie na sucho. I chodzi mi tu o te montowane na szlifierkach kątowych 125mm. Tak naprawdę to mieliśmy je już od długiego czasu, chodzi mi o otwornice do gresu firmy Rubi. Lecz cena takich otwornic była za duża dla większości naszych klientów. Powoli sprowadzaliśmy wersje tańsze i tak na początek koronki do gresu -  https://domtechniczny24.pl/wiert%C5%82a-diamentowe-drygres.html , wprowadziła min. Dedra, potem inne. Obecnie mamy sprawdzona prawie wszystkie. Różnica w jakości jest minimalna natomiast w cenie znaczna. Na półce mamy dwie -trzy firmy tak aby zaproponować wszystkie możliwe średnice. I tak mamy otwornice do gresu na szlifierkę w średnicach:
6mm, 8mm, 10mm 12mm. Te trzeba traktować raczej jako wiertła. Część z nich ma wosk w środku.
Dalej: 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 28mm, 30mm, 32mm, 35mm, 38mm, 45mm, 50mm, 55mm, 68mm to jest otwornica do gresu pod puszki, 82mm.
Niektóre tańsze mają bicie więc poziomem minimum to jest Dedra. Jeżeli użytkownik chce kupić tańszą to możemy na miejscu sprawdzić czy mają bicie. A odbiorca zadecyduje czy jest ono akceptowalne.

Oprócz tego wprowadziliśmy otwornice uniwersalne do płyt MDF, płyt wiórowych, lekkich materiałów ceramicznych typu płyta gipsowa, silka.

otwornica uniwersalna tct dom techniczny wielun

Otwornice montuje się na trzpieniach identycznych jak pod otwornice bimetalowe do metalu. Zaletą otwornic uniwersalnych z ostrzami z węglików jest:
1 Duża precyzja wykonywania otworów, np. w płytach z laminatu do zabudowy, pod halogeny albo gniazdka.
2 Możliwość wiercenia w płytach o grubości do 35 mm, ponieważ otwornice mają wyrzutniki urobku.
3 Znacząca żywotność dzięki ostrzom z węglików spiekanych.

No i ostatni w wpisie wątek, złączki PE do węży do wody 25 mm i 32 mm.
Asortyment wprowadzony głównie pod kątem osprzętu do pomp głębinowych, które to są naszym oczkiem w głowie.
Złączki do skręcania dopuszczone do ciśnień do 16 bar, odporne na promieniowanie UV inaczej mogą być stosowane do nawodnień w rolnictwie. W tej kategorii mamy złączki przelotowe i redukcyjne, kątowe i proste z gwintami 1/2, 3/4, 1cal i 1-1/4 cala.
To tyle na dziś dzięki za uwagę.