Niwelator laserowy na dwa spadki y i x

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Dzień dobry.
       W naszym sklepie przetestowaliśmy niwelator laserowy NL 311 firmy Nivel System. To, co nas zdziwiło to, niezła Klasa IP 64. Początkowa cyfra mówi nam o zupełnym zabezpieczeniu niwelatora przed pyłem, druga cyfra 4 komunikuje, że aparat jest wytrzymałe na kropelki wody lecące pod dowolnym kątem. W praktyce oznacza to deszcz i wiatr. Czyli jak zaskoczy nas burza w czasie pomiaru to niwelator przetrzyma.
       W walizce standardowo jest to, co potrzeba, odbiornik albo czujnik, ładowarka do niwelatora i wymienny system zasilania na zwykłe baterie. Do tego czerwoniaste okulary, pilot, statyw i łata. Zasięg nie jest oszałamiający, bo tylko 250 metrów, czyli 500 jak ustawimy go w środku parceli. No i pracuje w 2 płaszczyznach, czyli można niwelator laserowy wykorzystać do prac w środku budynków – ścianki działowe i takie tam inne.
Niezależnie od typowych funkcji niwelator ma możliwość ustalania spadków w dwóch płaszczyznach. Y i X. Wszystko wyświetla się na panelu. Rozmiar spadków to +10, -10 stopni, czyli można wyznaczyć spadek do 20 stopni. W praktyce takich spadków bodajże się nie stosuje, np. przy budowie wjazdów pod mosty max. to 5 stopni, bo tiry by w zimie nie podjechały.
       Jeśliby ktoś po zakupie miał kłopoty z pomiarem to można wziąć uprzednio nasz nr. telefonu i dzwonić, wszystko wyjaśnimy, przynajmniej się postaramy.
Pozdrawiam

   
© ALLROUNDER