Nowe lasery Nivel System 2018

User Rating:  / 0
PoorBest 

Witam
W ostatnim roku mamy nową zmianę w niwelatorach laserowych Nivelsystemu. W ostatnim czasie podmienialiśmy modele NL 300 na NL 301 obecnie został wycofany model NL301 a na jego miejsce wprowadzone zostały dwa nowe :
NL 200 mocno okrojony i tani wariant lasera obrotowego, można go kupić za 2000 złotych z zestawem ( Pod warunkiem się zadzwoni i poda skąd tą informację się ma - taka nasza ukryta promocja :))
I model mocniejszy NL400. Ta seria wielozadaniowych niwelatorów obrotowych Nivel System NL 400, NL 400G jest już do obejrzenia w naszym salonie :). Nowe modele, tak jak pisałem wymieniają popularną serię laserów NL301/301G. Są to jeszcze lepsze i dokładniejsze przyrządy pomiarowe (no ale jak to bywa droższe) – narzędzia wyposażone zostały dodatkowo w specjalną gumową {obudowę|osłonę, wiadomo jak upadnie to nic on nie da, ale poprawniej leży w dłoni i fajnie , wręcz kosmicznie wygląda:)

https://domtechniczny24.pl/rotacyjne-niwelatory-laserowe.html


Usprawniona konstrukcja niwelatora pozwala na szybszą i dokładniejszą pracę, a nowej generacji dioda laserowa zapewnia dobrą widoczność. Zasadniczo im większy i droższy model to dioda emituje mocniejszą i dokładniejszą wiązkę.
Sprzęt oferowany jest również w opcji z odbiornikiem cyfrowym (RD 600 Digital)

Dalej ten sam model, tylko z zmienioną na panelu i dodanym cyfrowym wyświetlaczem. Oznaczenia to: NL 410 (laser czerwony), NL 410G (laser zielony). Jest to najlepsze rozwiązanie dla budowlańca bo zobaczy wszystko na wyświetlaczu i nie musi się domyślać co jest włączone. Nowe, uniwersalne niwelatory laserowe dają wszechstronne zastosowania: praca może być prowadzona w środku budynku jak i na zewnątrz oczywiście z czujnikiem (zasięg do 500 metrów jeżeli stoi w środku czyli promień 250 metrów). Płaszczyzna laserowa może być odchylana (cyfrowo) w jednym lub w dwóch kierunkach, czyli możemy wyznaczać spadki w osi y i x. Laser gwarantuje wysokie dokładności realizowanych prac, nawet na dużych odległościach i w ciężkich warunkach terenowych. No i ma możliwość zdalnej obsługi za pomocą dostarczonego pilota, czyli teoretyczne można pracować samemu. Ale nie radzę bo dogonić złodzieja, który ma przewagę jest trudno:) Toteż powinno się biegać, ja ostatnio zrobiłem 10 km w 52 minuty, wiem że to nie powala ale przynajmniej się staram a Ty!!

I kolejna seria rotacyjnych niwelatorów laserowych z cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości NL600 DIGITAL marki Nivel System, jest już u nas w sprzedaży! Zastępują one modele NL 500.
Serię tworzą zwyczajnie dwa lasery NL 600 DIGITAL (z wiązką czerwoną) i NL 600G DIGITAL (z wiązką zieloną).

Lasery zbudowane zostały na podstawie sprawdzonej i funkcjonalnej technologii oferowanej w starszej serii NL500, zapewnia wyższe dokładności pomiarów (±0,8 mm/10 m), może być stosowany na dłuższych odcinkach robót (zasięg 700 m naturalnie z czujnikiem), a prędkość pracy, w tym poziomowania się i reagowanie na drgania terenu - pozwala na wykorzystanie go do prac drogowych w tym przy sterowaniu maszyn po zamontowaniu czujników LS-10 lub LS110.

Niwelator wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu go o 90°), a także, dzięki pionownikowi ( punkt laserowy), określa pion lub kąty proste. Sprzęt oferowany jest z odbiornikiem i można wyrównywać okrąg o średnicy do 700 metrów. Skoro ma wyświetlacz to na bieżąco widzimy wychylenia wiązki i różnice wysokości, a uwierzcie bardzo przyspiesza to pracę. Reasumując jest to profesjonalne, wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac wewnątrz pomieszczeń z bardzo dobrze widoczną wiązką lasera, jak i do pracy na otwartych przestrzeniach. Sprzęt jak większość teraz wytwarzanych urządzeń, jest przyjacielski użytkownikowi, dzięki intuicyjnemu interfejsowi, bez trudu się go ustawia oraz przenosi (poręczne uchwyty) i umożliwia zdalną obsługę za pomocą pilota.
To tyle. Dziękuje za uwagę i do następnego razu.

   
© ALLROUNDER